Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

 پاسخ های واصله از سازمان های سياسی

 

پيام دبيرخانهء حزب حکمتيست (خط رسمی)

دوست گرامی، آقای نوری علا

با تشکر از دعوت شما. حتما در اسرع وقت شما را از تصمیم حزب حکمتیست (خط رسمی) مطلع خواهیم کرد.

با احترام

از طرف دبیر خانهء حزب

شیوا امید

20 جون 2014

 


 

پاسخ حزب ايران آباد

جناب نوری علاء گرامی

با درود.

پاسخ به ایمیل شما مشمول تاخیر شد. می دانید که در حال آماده سازی آغاز به کار تلویزیون دیدگاه بر روی ماهواره هستیم و وقت زیادی می برد.

موضوع پیشنهادی شما در جلسه ی فعالان حزب ایران آباد بررسی شد و در اولویت کاری قرار نگرفت.

برای شما و دوستانی که در این گردهم آیی شرکت دارند آرزوی بهترین موفقیت ها را در مسیرخدمت به میهن عزیزمان داریم.

با مهر و احترام

کورش عرفانی

28 جون 2014

 


 

پاسخ حزب دموکرات کردستان ايران

إستاد گرامى جناب نورى علا، با درود

پاسخ ارسالى إز طرف اقايان هجرى، شرفي و اينجانب مي باشد.

متأسفانه ما از شركت معذوريم.       

با عرض ادب

شاهو حسينی

4 جولای 2014

 


 

پيام سازمان های جبههء ملی ایران در خارج از کشور

(بوسيلهء آقای همايون مهمنش)

برگزار کنندکان محترم "کنگرهء سکولار دموکرات های ایران"

جناب آقای دکتر اسماعیل نوری علا،

از دعوت شما به "کنگره سکولار دموکرات های ایران" که در بوخوم آلمان تشکیل می شود متشکرم. اینجانب یکی از مسئولان اجرائی سازمان های جبههء ملی ایران در خارج از کشور می باشم. سازمان ما اتحاد با افراد را درست نمی داند و معتقد به همکاری با سازمان های سیاسی ای است که خط مشی سیاسی و برنامهء روشنی برای تحقق دموکراسی دارند. امیدواریم که کنگرهء شما کنگره ای موفق باشد و بویژه بتواند خط مشی و برنامهء سیاسی سازمان شما را برای تحقق این اهداف روشن

نماید.

بنظر ما، اتحاد با نزدیکی اهداف، اصول فکری و روش مبارزه ممکن می شود و نه صرفاً نزدیکی شعارها. برای ما همکاری با سازمان هائی که صحبت از استقلال، آزادی و دموکراسی و حقوق بشر می کنند اما با اقدامات خود بی اعتقادی خود را به این مقولات نشان می دهند مطرح نمی باشد. نمونهء آن طیف طرفداران پادشاهی است که هنوز دوران رژیم دیکتاتوری گذشته را "دوران طلائی" می نامد و همان

شیوه های حکومت فردی را دنبال می کند؛ و یا آن بخش از طیف های مذهبی که از حکومت خونین خمینی به عنوان "دوران طلائی" یاد می کند. نمونهء دیگر گروه های حامل ایدئولوژی های بسته اند که به مبارزه برای استقلال، آزادی، دموکراسی و حقوق بشر تقدم لازم را در مبارزات خود نمی دهند.

با توجه به نکات فوق، امیدوارم نزدیکی مصوبات کنگرهء شما به ما امکان دهد که به گفتگو برای یافتن راه های همکاری بپردازیم. تا آن زمان اینجانب هنوز زمینهء لازم برای شرکت خود در کنگرهء شما را فراهم نمی بینم و از این اقدام معذورم.

همایون مهمنش

7  ژوئیه 2014

 


                                              

                                                پاسخ سازمان جمهوريخواهان ايران
جناب آقای نوری علا،
 با عرض سلام و تشکر از دعوت دوستانهء شما برای شرکت در کنگره ای که در بوخوم برگزار می کنید، متاسفانه نه می توانم در این کنگره شرکت کنم و نه پیامی بفرستم. شرکت دوست دیگری از سازمان ما نیز مقدور نیست.
باسپاس مجدد و تقدیم احترام
بیژن حکمت 

 


 

پيام دبيرخانهء شاهزاده رضا پهلوی

جناب آقای دکتر اسماعیل نوری علا

کمیته برگزاری کنگره سکولارهای دمکرات ایران

با سپاس از دعوتنامهء دومین کنگرهء سکولارهای دمکرات ایران، به تاریخ نهم و دهم ماه اوت 2014.

شاهزاده رضا پهلوی، رییس شورای ملی ایران، در سفر خواهند بود و امکان همراهی با کنگره را بصورت حضوری و یا غیرحضوری نخواهند داشت.

امید است، همهء نیروهایی که در راه رسیدن به سکولاریسم، دمکراسی و مردم سالاری در تلاش هستند در آینده ای نزدیک به نتیجهء مطلوب دست یابند.

پاینده ایران

دبیرخانه شاهزاده رضا پهلوی

9 جولای2014


 

پيام حزب مشروطه ايران (ليبرال دمكرات)

دوستان و همرزمان گرامي

بسيار خشنوديم كه به همت شما دومين كنگره سكولار دمكراتهاي ايران برگزار ميشود و هم انديشاني ازادي خواه، كه رهائي ايران از شر نظام ايران بر باد ده جمهوري اسلامي و برقراري يك نظام سكولار دمكرات را سر لوحه برنامه ها و اهداف خود قرار داده اند، ميتوانند از نزديك با يكديگر اشنا و براي ادامه راهي كه در پيش گرفته اند به تبادل نظري دوستانه پرداخته و برنامه ريزي كنند.

براي حزب مشروطه ايران (ليبرال دمكرات) كه از اولين روزهاي تاسيس خود همواره در اين بيست سال گذشته ارزوئي جز متشكل ديدن ايرانيان مبارز و ازاديخواه در سازمانهائي منسجم با ساختاري دمكرات نداشته و ندارد، مايه بسي خشنودي و اميدواري است كه ايرانيان ازاده و دمكراتي چون شما دوستان را كوشا در سازماني ببيند كه اهدافش با اهداف حزب مشروطه ايران ( ليبرال دمكرات) اگر در همه موارد يكي نبوده و نيست، كه نبايد هم باشد، در بسياري از موارد كليدي همخواني و همراهي داشته و دارد و بسيار نزديك است.

گرچه حزب مشروطه ايران ( ليبرال دمكرات) به خاطر در پيش بودن كنگره دهم و بيستمين سال تاسيس حزب قادر به شركت و يا اعزام نماينده به اين كنفرانس نيست اما با اين حال از صميم قلب موفقييت و دوام انرا در سالهاي اينده خواستار است و به همه شركت كنندگان و دست اندركاران ان به خاطر كار مهمي كه در پيش گرفته اند و تلاشي كه ميكنند شادباش گفته اميدوار است كه اين تشكيلات بتواند به سهم خود راه رهائي ايران را هموارتر كند.

ما باورمندان به نظامهاي ليبرال دمكرات و سكولار همه در راه رهائي سرزميني تلاش ميكنيم كه بيش از هر چيز به انديشه هاي نو و مترقي و گسترش ان در جامعه نه تنها در حرف كه در عمل، بوسيله سازمانها و احزابي امروزي و منسجم كه بتوانند فرهنگ تحزب و تلاش سازمان يافته و منسجم را در چهارچوب احزابي دمكرات در جامعه نهادينه كنند و در فضائي سالم رقابت كنند، نيازي مبرم دارد. از همين روي نيز حسن انتخاب شما براي برگزيدن چهارده مرداد سالروز انقلاب مشروطه، انقلابي كه روي به ترقي و تجدد و اصلاح نظام سنتي و كهن پادشاهي داشت را براي برگزاري كنگره خود به شما شادباش گفته موفقييت كنگره سكولار دمكراتهاي ايران را خواستاريم.

اختلاف نظر ما در چهارچوب نظام اينده ايران از پادشاهي تا جمهوري هر اندازه هم اصولي و عميق، نبايد مانع تلاش مشتركمان براي رهائي ايران و ايرانيان، ايرانياني كه در نهايت انتخاب كننده نظام دلبخواه خود چه پادشاهي و چه جمهوري در يك انتخابات ازاد و دمكراتيك خواهند بود، شود.

ما تا رهائي سرزمينمان ايران در كنار همه نيروهاي دمكرات و ازاديخواه خواهيم ماند و براي همه انان جز بهترين ها را نخواهيم خواست.

با آرزوي موفقييت و دوام تلاش هاي شما ايران دوستان گرامي

حزب مشروطه ايران (ليبرال دمكرات) 


پيام حزب مردم بلوچستان

جناب دکتر نوری علاء گرامی

سپاس از دعوت جنابعالى به شرکت مان دردومين "کنگره سکيولار دموکرات ھاى ايران" درشھر "بوخوم" آلمان و پوزش از تأخىر در پاسخ به آن۔

برای داشتن جامعه ای پويا، با ثبات و خاصاً تأمين همزيستی مسالمت آميز انسانها در جوامعی که يکدست نبوده و متشکل از مردمان گوناگون اند، با نگاهی به تاريخ پر فراز و نشيب جوامع انسانی، ضرورت استقرار "سکيولاريزم و دموکراسی نوين" به مثابه دو رکن اساسی  جدايی ناپذير به اثبات رسيده اند ۔ زيان حاکميت های دينی _ايدئولوژيک و تماميت خواه  بر جوامع انسانی را هم اکنون در کشورهای خاورميانه  و از جمله کشور ايران شاهديم و نيازی به نقب  زدن در تاريخ گذشته نيست۔

در عصر کنونی نميتوان شخصيت و يا جمع سياسی ای را که باور به سکيولاريزم و دموکراسی نوين نداشته باشد، در زمره نيروهای مترقی محسوب داشت۔ لذا هرتلاشی که در تقويت جبهه کنشگران سکيولار و دموکرات انجام گيرد، بجای خود ارزشمند ميباشد۔ از اينکه چنين همايشی از بخشی از فعالين سکيولار و دموکرات جامعه ايران در شهر "بوخوم" آلمان بمنظور گسترش همگرايی و همآهنگی در ميان آنان برگزار ميگردد، بسيار خوشحاليم،  زيرا که همآهنگی و همبستگی جز از طريق ديالوگ يا "گفت و گو" و تعامل حاصل شدنی نيست۔ 

متأسفانه بنا به شرايط کاری قادر به شرکت در اين گردهمآيی نبوده و برگزاری کنگره ای موفق از گردهم آيی  بخشی  از کنشگران سکيولار  و دموکرات ايرانی در شهر "بوخوم" آلمان  را آرزو ميکنيم

با احترام

رحيم بندويی از "حزب مردم بلوچستان"