Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

بخش دوم پیام امیر حسین آموئی:

 

متن اسناد و لینک های اينا پیام را در زیر داده ام تا در پروندۀ اسناد ضبط گردد:

* آلودگی آب  به فاضلاب و مواد سمی:

http://www.youtube.com/watch?v=QubjoLYaKjg

* صدور حکم برای فروشندگان گوشت‌های مردار:

http://isna.ir/fa/print/92110704891/%D8%B5%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D8%AD%DA%A9%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%DA%AF%D9%88%D8%B4%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1

* کد خبر: 92110704891

دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۷

خبرگزاری دانشجویان ایران

صدور حکم برای فروشندگان گوشت‌های مردار

سرویس : معارف و حقوق - حقوقي و قضايي

‌رییس دادگستری شهرستان بهبهان از صدور حکم برای فروشندگان گوشت‌های فاسد در این شهرستان خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، ابوذر کریمی‌پور اظهار کرد: اواخر شهریور ماه امسال دو متهم به هویت ص.ب و الف.الف که اقدام به سلاخی گاوهای مردار در پشت گاوداری‌های شهرک صنعتی بهبهان می‌کردند، دستگیر شدند و در تحقیق‌های بعدی، فرد دیگری به هویت س.الف به اتهام همکاری با متهمان در انتقال گوشت‌های آلوده، دستگیر شد. وی ادامه داد: با استعلام از دامپزشکی و تحقیقات آنان، مشخص شد که لاشه کشف شده متعلق به یک راس گاو مردار است که علت مرگ آن، بیماری عفونی بوده است. کریمی‌پور گفت: متهمان اقرار کردند که چندین بار اقدام به جدا کردن گوشت لاشه‌های مردار از گاوهایی که در بیابان رها شده، کرده‌اند و به بعضی کبابی‌ها و قصابی‌های بهبهان فروخته‌اند. وی افزود: پس از رسیدگی قانونی به پرونده، دادگاه متهم ص.ب را به اتهام کلاهبرداری و تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق 7 مرحله جمع‌آوری و سلاخی گاوهای مردار و .... به 7 سال حبس تعزیری (دو سال اول در زندان کارون و بقیه در زندان بهبهان) و محرومیت از اشتغال به کار در 6 سال اول محکومیت و متهمان س.الف و الف.الف را به اتهام معاونت در کلاهبرداری و معاونت در تهدید علیه بهداشت عمومی، هر کدام به تحمل 2 سال حبس تعزیری محکوم کرد که در یک سال اول محکومیت، متهمان محروم از اشتغال شده‌اند و یک سال دیگر آنان تعلیق شده است.

انتهای پیام

 

* فروش گوشت الاغ در برخی قصابی‌های مشهد

جام جم

http://www.jamejamonline.ir/NewsPreview/1312842029135934977

 

* کد خبر : 1312842029135934977      تاریخ : پنج شنبه 28 آذر 1392 8:36    بازدید

معصومه ملکی

تهرانی ها مرغ مرده می خورند

http://www.khabaronline.ir/detail/191617/society/health

 

* فارس نوشت: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلام اینکه 20درصد مرغ‌های بازار قبل از ذبح مرده‌اند، گفت: ‌آمار چاقی کودکان ایرانی از آمار کودکان کشورهای اروپایی پیشی گرفته است. احمدرضا درستی مطلق امروز در نشست خبری بسیج تغذیه که در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: شیوع چاقی در کودکان و بزرگسالان افزایش پیدا کرده و در افراد سالمند باید به سختی به دنبال افراد سالم بگردیم زیرا با مشکلات تغذیه امروزه سالمند سالم به ندرت می‌بینیم. وی گفت: شیوع اضافه وزن و کم‌وزنی در میان افراد جامعه بررسی شده است که بیش از 50 درصد از سالمندان چاق هستند. اگر فرد به اندازه کافی نتواند غذای مفید مصرف کند باید بداند که بروز بیماری در آن حتمی است. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه کرد: در برخی موارد افراد برای خرید تغذیه مناسب صرفه‌جویی می‌کنند و فکر می‌کنند که پول خود را هدر می‌دهند و به دنبال مواد غذایی ارزانتر هستند ولی باید بدانیم اگر زمانی این فرد بیمار شد حاضر است وسایل زندگی خود را بفروشد تا سلامتی خود را به دست آورد پس صرفه‌جویی در خرید مواد غذایی سالم می‌تواند به سلامتی ضرر برساند.

لبنیات‌های آلوده به سم افلاتوکسین می‌خوریم. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: سیستم کشاورزی ما نیز ایراد دارد و محصولاتی را به مردم عرضه می‌کند که سرشار از کودهای شیمیایی است و بخش دامپروری ما نیز نان‌های کپک زده را به دام‌ها می دهد که شیر سرشار از افلاتوکسین مصرف می‌کنیم. حتی در صنعت لبنیات نیز پنیرهایی تهیه می‌شود که سرشار از نمک است و زمانی از این قضیه شکایت می‌شود آب نمک را زیاد می‌کنند.

بيست درصد مرغ‌های بازار قبل از ذبح مرده‌اند. درستی مطلق، با بیان اینکه افراد در خرید مواد غذایی باید دقت کافی را داشته باشند، ادامه داد: 20 درصد مرغ‌هایی که در سطح مرغ‌فروشی‌های شهر به فروش می‌رسد قبل از ذبح مرده‌اند و افراد مرغ‌هایی را مصرف می‌کنند که قبل از ذبح خودشان از بین رفته‌‌اند. البته ما نمی‌توانیم همه این مسائل را از نو آغاز کنیم ولی می‌توانیم به مردم آموزش دهیم که در تهیه مواد غذایی سالم دقت کافی به خر دهند.

 

* فاجعه مرگ هزاران جوجه پرندگان مهاجر بر اثر تشنگی و گرسنگی در هامون

۱۷ تیر ۱۳۹۳

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران

http://www.iew.ir/1393/04/17/26813

 

* تبعات گراني گوشت قرمز و مرغ

شكار گنجشك‌ها و فروش در معابر عمومي!

http://www.baharnews.ir/vdcb.wbaurhb50iupr.html

 

* کد خبر : 1562089874625653729      تاریخ : پنج شنبه 19 تیر 1393 1:15  

حیات وحش, شکارچی

جام جم: جنگل​ها را آتش زدند تا آهوها را شکار کنند.

 

*هنوز راه زیادی باقی مانده تا اهمیت طبیعت و گونه‌های جانوری و گیاهی آن برای همگان روشن شود، زیرا آمار همچنان از تاخت و تاز شکارچیان برای شکار، زنده‌گیری و فروش گونه‌های حیات وحش و بویژه گونه‌های در معرض انقراض حکایت دارد.

http://www.jamejamonline.ir/newspreview/1562089874625653729

 

* احتمال تعطیلی تهران با افزایش آلودگی هوا

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خبر - افزایش ریزگرد ها در هوای تهران سبب شده است تا به گفته محمدرضا محمودی معاون عمرانی استانداری تهران سه شنبه  عصرجلسه اضطراری برگزار شود. در همین زمینه با وی گفت وگویی را انجام داده ایم. هواشناسی از چند روز پیش ورود گردو غبار به شهر تهران را هشدار داده بود.

- آیا این موضوع در روزهای آینده شدت می یابد؟

- بله. با نظر هواشناسی شدت آلودگی هوا طی روزهای آینده افزایش می‌یابد.

- در این زمینه شما چه برنامه ای دارید؟

- امروز جلسه‌ای در محیط زیست شهر تهران درباره آلودگی هوا تشکیل می‌شود. هرچند شرایط هوا در حالت اضطراری نیست.اما در صورتی که به سلامت شهروندان ضرر برساند احتمال تعطیلی در روزهای آینده وجود دارد.

- این موضوع سال های گذشته هم بود.چرا هنوز راهکاری برای مقابله با آن ندارید؟

- این ذرات از غرب کشور وارد می شود و منشا اصلی این موضوع در 14 نقطه بحرانی در کشورهای عراق، ترکیه، اردن و سوریه است و مقابله با این پدیده قبل از هر چیز نیازمند استفاده از ظرفیت سیاست خارجی است. محیط زیست از سال 88 توجه ویژه‌ای نسبت به این امر داشته است. مالچ‌پاشی و احیای تالاب‌های کشورهای منطقه به رفع این مشکل کمک می‌کند اما شرط آن برگزاری نشست‌های منطقه‌ای و مشارکت سایر کشورها است. البته اعضای شورای شهر تهران در قالب طرحی به مجلس و دولت پیشنهاد دادند تا همچون برخی دیگر ازاستان های متاثر از پدیده ریزگرد، بودجه مصوبی برای مقابله با این پدیده دراستان تهران نیز در نظر گرفته شود.به نظر من وزارت بهداشت با همکاری سازمان بهزیستی باید برنامه ویژه ای برای سالمندان، کودکان و بیماران در این زمینه تدوین کند.

http://www.entekhab.ir/fa/news/63175/%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%B9%D8%B7%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A2%D9%84%D9%88%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%87%D9%88%D8%A7

 

* قطع بي رويه درختان و تخريب جنگل ها و مرتع ها

نام کتاب : محيط زيست در اسلام

پديد آورنده: عسگري اسلام پور

آبان ماه 1389

تهيه كننده و ناشر: مركز پژوهش هاي اسلامي صدا و سيما

يكي از عوامل آلودگي و تخريب محيط زيست، قطع بي رويه درختان و تخريب جنگل ها و مرتع هاست كه نتيجه آن در بيشتر نقاط دنيا به صورت نابودي ذخاير توارثي زمين، اعم از درختان و گياهان يا جانوران و در پي آن، فوران خشم طبيعت به شكل سيل هاي ويرانگر، حمله شن هاي روان و توسعه بيابان ها، خشك سالي هاي وحشتناك، شيوع انواع آفت ها همچون سنّ و ملخ و موش، بيماري هاي مضرّ، سرمايه هاي انساني جامعه را تهديد مي كند.

نابودي جنگل ها و پوشش گياهي در مناطق خشك كه حيات تمامي موجودات از جمله انسان، با بهره هاي مستقيم و غيرمستقيم آن ارتباط تنگاتنگ دارد، نابخشودني است و پيامدهاي ناگوار جبران ناپذيري، مانند ويراني كانون هاي زيست انساني و نيز كوچ امواج انساني بر جاي مي گذارد. اين امر سبب شده است مردم برخي مناطق، ديگر قادر به تأمين غذاي خود نباشند و در نتيجه، به پناهندگان زيست محيطي تبديل شوند و به سوي نزديك ترين شهر يا مركزهاي كمك رساني هجوم برند.

بنابراين، تخريب ويرانگر جنگل ها و مرتع ها سبب كاهش توليد چوب جنگل (به عنوان ماده خام مورد نياز صنايع مختلفي از جمله كاغذ سازي و چوبي) و توليدات دامي مرتع ها (همچون گوشت و ديگر فرآورده هاي دامي) و ديگر محصولات فرعي گياهان (مانند داروهاي گياهي و صنعتي) مي شود. اين آسيب ها، بخش كوچكي از زيان هاي بسيار هنگفت و جبران ناپذيري است كه به سبب كاهش ميزان نفوذ آب در خاك، شسته شدن خاك هاي مستعد، پر شدن درياچه سدها از رسوب و ويراني هاي ناشي از تخريب اماكن و تأسيسات موجود در مسير سيل، پديدار مي شود.

موارد يادشده، بيانگر تحول و دگرگوني در نعمت هاي خدادادي و تبديل نعمت به نقمت است كه اين امر، مصداق برجسته تبديل نعمتي است كه قرآن كريم، انسان را به شدت از آن برحذر داشته است.

 

http://pajuhesh.irc.ir/product/book/show/id/1639/indexId/169228

* قطع درختان جنگل به رانش زمین منجر شد

قهر طبیعت با مجوز مدیران

روستای شیرین‌آباد تاکنون دو نفر را به دلیل سیلاب ناشی از قلع و قمع درختان جنگل ابر از دست داده اما شواهد نشان می‌دهد که قهرطبیعت در این منطقه به کشتن دو نفر راضی نیست و کارشناسان احتمال مدفون شدن این روستا را به دلیل رانش زمین در این منطقه می‌دهند. رانشی که درست از نقطه‌ای شروع شد که تیرماه گذشته درختان آن به پشتوانه استانداری گلستان و با مجوز یک مصوبه دولتی قلع و قمع شدند. یک هفته بعد از آنکه محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت دهم در سفر به سمنان در فرودین ماه سال‌جاری اعلام کرد که گیر بزرگ محیط‌زیست جاده ابر برطرف شده، رانش زمین جان شیرین‌آبادی‌ها را به لرزه انداخت تا عدم توجه به زیست‌بوم همچنان قربانی بگیرد.

روزی که مجوز جاده «جنگل ابر» با تلاش نماینده علی‌آباد کتول و استانداری گلستان و با امضای رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست کشور و سازمان جنگل‌ها ومنابع طبیعی وآبخیزداری به تایید رسید، خبرنگار «تهران امروز» از «محمدجواد محمدی‌زاده» رئیس سازمان محیط‌زیست پرسید اگر قطع درختان در این منطقه و وقو ع سیلاب به مرگ کسی منجر شود، چه کسی مسئولیت آن را برعهده می‌گیرد؟ اما او هیچ پاسخی نداد. کمتر از یک ماه پس از قطع درختان جنگل، سیلاب ناشی از فرسایش خاک- به زندگی مردم «علی‌آبادکتول» سرازیر شده و مرگ چهار نفر را در این منطقه رقم زده ‌است که دو نفر از آنها از روستای شیرین‌آباد بودند. اما باز هم کسی خود را ملزم به پاسخگویی درباره مرگ‌های ناشی از سیلاب این منطقه ندانست. رئیس‌جمهور هم که پایش به سمنان رسید اعلام کرد که گیر بزرگ محیط‌زیستی برداشته شده است. حال افکارعمومی می‌پرسد رئیس سازمان حفاظت از محیط‌زیست و سازمان جنگل‌ها که پای مجوز ساخت این جاده را امضا کرده‌اند، الان چه پاسخی برای اهالی روستای شیرین‌آباد دارند؟ سازمان جنگل‌ها که سال‌ها در مقابل ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی در فهرست یونسکو برای حفاظت بیشتر مقاومت کرده و هماره مدعی مدیریت اصولی خود روی این جنگل‌ها بوده، چه جوابی برای روستانشینان دارد؟آن هم به خاطر جاده‌ای که «پیمان یوسفی‌آذر» مدیرکل سابق جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور درباره آن به تهران‌امروز می‌گوید: «این جاده 6 ماه از سال به دلیل یخبندان کاملا مسدود است و هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌شود.»

http://www.fardanews.com/fa/news/259399/%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%AC%D8%B1-%D8%B4%D8%AF

 

* دختران کوچک باردار؛ پسران کوچک عیالوار

در سال 92 بیش از 50 هزار دختر زیر 15سال ازدواج کردند

الناز محمدی

http://www.akhbar-rooz.com/article.jsp?essayId=61190

 

* تشویق جوانان به ازدواج «اشتباه» است

کد خبر: ۱۴۸۲۰۷ ـ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۲

فرارو

http://fararu.com/fa/news/148207/%D8%AA%D8%B4%D9%88%DB%8C%D9%82-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

 

* همشهری آنلاین

تشویق جوانان به ازدواج، تنها راه افزایش جمعیت

سه شنبه 25 مهر 1391 - 23:29:43 | کد مطلب: 188102

گفت‌وگو با معصومه آباد، عضو شوراي شهر تهران

http://hamshahrionline.ir/details/188102

 

* ايران / مرور روزنامه‌ها

ﺁﻣﺎﺭﻭﺍﻗﻌﯽ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﻣﻌﺘﺎﺩﺍﻥ در ايران؛ سه ميليون و 600 هزار نفر

روزنامه آرمان خبر داده که سعيد صفاتيان ﻣﺪﻳﺮکل ﭘﻴﺸﻴﻦ «درمان» در «ﺳﺘﺎﺩ ﻣﺒﺎﺭﺯﻩ ﺑﺎ ﻣﻮﺍﺩ ﻣﺨﺪﺭ» ﺁﻣﺎﺭ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﻣﻌﺘﺎﺩﺍﻥ در ايران را «سه ميليون و 600 هزار نفر» اعلام کرده است.

به گزارش اين روزنامه، سعيد صفاتيان مدير کل پيشين درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر روز يکشنبه با تاکيد بر اينکه «آمار واقعی معتادان به موادمخدر در ايران سه ميليون و 600 هزار نفر» است، گفت: «در حوزه درمان» هم اکنون «700 هزار نفر» از معتادان به مواد مخدر درحال درمان‌اند که «می‌شوند 50 درصد از آمار رسمی معتادان درمان» در حالی که «پيشرفته‌ترين کشورها بيش از 25 درصد از معتادان خود را نمی‌توانند درمان کنند و ما هم استثنا نيستيم» و به همين دليل «با محاسبه ضريب افرادی که درمان می‌شوند تعداد معتادان سه ميليون و 600 هزار نفر خواهد بود.»

25 درصد معتادان تزریقی ایدز دارند

او گفت ما 2 نوع آمار درباره hiv داریم یکی... آن آماری که طبق خود اظهاری افراد و شناسایی شان... در دست است و دومی آماری است که از مبتلایان... به hiv تخمین زده می شود طبق آمار تخمینی اکنون...

ابتلا به hiv در کشور از ابتلای 25 درصد معتادان... هشدار داد او همچنین در مورد آمار معتادان تزریقی مبتلا... کل کشور چیزی حدود 15 درصد از معتادان تزریقی به... شد مشخص شد که 25 درصد معتادان تزریقی به hiv...

 

* کد خبر: ۳۳۶۳۶۳   تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۲۸

http://www.radiofarda.com/content/f4_iranian_newspapers_review_esfand_28_1391/24931574.html

http://www.asriran.com/fa/tag/1/%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1%20%D9%85%D8%B9%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86

به گزارش سرویس «انتظامی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار حسین اشتری در مراسم تودیع و معارفه معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا با اشاره به ایام پر برکت ماه مبارک رمضان و لزوم بهره گیری از فیوضات معنوی آن، اظهارکرد: امروز نیروی انتظامی به برکت مجاهدت‌های چندساله مدیران بر این معاونت، توانسته جایگاه خوبی بدست آورد و در مقابل نیز اعتماد مردم را بعنوان بزرگترین سرمایه اجتماعی، کسب کند. وی به ارائه خدمات میلیونی ناجا به مردم اشاره کرد و گفت: ثبت 34 میلیون ارتباط با پلیس 110 که 12 میلیون آن به اجرای مأموریت منجر شده است، نشان از نقش تعیین کننده و سرنوشت ساز نیروی انتظامی دارد. وی ادامه داد: براساس نظرسنجی‌های سال 91 و 92 که توسط مجموعه‌های معتبر در کشور، در تهران، مراکز استان‌ها و 40 شهرستان و در میان 20 دستگاه دولتی صورت گرفت، نیروی انتظامی توانست رتبه سوم اعتماد عمومی را از آن خود کند.

http://www.nividar.com/news/53c7b64ec4078d25d09f3a06

 

* از برکت حکومت اسلامی سن تن فروشی به 13 و اعتياد به زير20 سال رسيد!

ایران گلوبال ـ پنجشنبه, ژوئن 14, 2012 - 13:44

به استناد آمار حکومتی سال 86، "دو ميليون معتاد قطعي داريم و از آنجايي كه 60 درصد اين افراد متاهل هستند و سرانه پنج تا شش فرزند دارند، بدين ترتيب 12 ميليون نفر از خانواده‌ها و افراد جامعه در معرض تهديدات اجتماعي قرار دارند." به نظر می رسد که نظریه دین افیون توده هاست، بایستی با حکومت دینی معتادکننده و تباهی گر جامعه ست، تکمیل گردد. کاهش سن فحشا به 13 سال، كاهش سن اعتياد از 23 سال به زير20 ، معلول نظام بیمار جمهوری اسلامی ست که جامعه را به چنین شرایط فاجعه باری هدایت کرده است.

ايلنا آمار مراكز فحشا در سطح شهر تهران در سال 86 را،  8 هزار باند اعلام كرد. معيني كارشناس آسيب هاي اجتماعي، در همايش بررسي آسيب هاي اجتماعي، گفت:" طبق آمار در مدت 7 سال متوسط سن فحشا از 28 سال به زير 20 سال رسيده ودر حال حاضر كف اين سن تا 13 سالگي پايين آمده يعني در ميان نوجوانان به طور روزافزوني گسترش يافته است.".

اين كارشناس مسائل اجتماعي تصريح كرد:" بين 300 تا 600 هزار زن خودفروش در جامعه ما قابل رديابي هستند و بسياري از دانش آموزان دبيرستاني اين معضل اجتماعي را به طور رسمی مي پذيرند.

جمهوری اسلامی موفق شده است تا زیر شعار اسلامیزاسیون جامعه، فساد، فحشاء و خرافات را در جامعه بشکل بیسابقه ای همه گیر کند.

http://iranglobal.info/node/7417

 

* گزارش آتش نشانی پیرانشهر از آتش سوزی در مدرسه شین آباد

خبر آنلاین: گزارش آتش نشانی پیرانشهر از آتش سوزی در مدرسه شین آباد: علت حادثه، بخاری نفتی و خام سوزی بوده است/ دختران شین آبادی ممنوع التصویر شدند/ اگر مخزن سوخت آتش می گرفت...

جامعه > آموزش - شواهد بدست آمده از محل وقوع حادثه از سوی خبرآنلاین نشان می دهد روایت آموزش و پرورش از علل حادثه پیرانشهر نادرست اعلام شده است.

http://images.khabaronline.ir/Images/news/Larg_Pic/18-9-1391%5CIMAGE634905290206905736.jpg

محمد حسین نجاتی، خبرنگار اعزامی خبرآنلاین به پیرانشهر: روایت در رابطه با جزئیات تازه، علت ها و وضعیت کنونی دختران شین آبادی به دو دسته تقسیم می شود، دسته اول روایت آموزش و پرورش و دسته دوم روایت دانش آموزان حادثه دیده، مسئولان و کادر درمانی دو بیمارستان تبریز و ارومیه، آتش نشانی پیرانشهر، نمایندگان پیرانشهر و نقده و شاهدان محلی.

مسئولان آموزش و پرورش می گویند، بخاری نفتی استاندارد بوده است، حتی استاندارد تر از بخاری های گازی، آنها می گویند اوضاع دانش آموزان رو به بهبود و در گوشه و کنار اظهارات خود اعلام تاسف نیز می کنند.

اما آتش نشانی پیرانشهر در گزارش خود علت آتش سوزی را بخاری نفتی که در حال خام سوزی بوده و سوخت از آن سرریز شده، می دانند. این درحالی است که اکثر دانش آموزان کلاس در آتش سوخته پیرانشهر هنوز تحت مداوا هستند.

اما شواهد موجود در میان مثلث شهر های پیرانشهر محل وقوع حادثه، بیمارستان امام خمینی ارومیه محل بستری شدن 16 دانش آموز شین آبادی و بیمارستان سینا تبریز که 12 دختر شین آبادی در آن بستری شده اند و حال آنها وخیم گزارش شده است نشان می دهد، بخاری نفتی عامل آتش سوزی کلاس درس بوده است و مدرسه دخترانه شین آباد پیرانشهر به کلی فاقد استاندارد های فضای آموزشی، گرمایشی و فیزیکی است و به سادگی بستر وقوع حادثه این چنینی شده است.

گزارش آتش نشانی از حادثه آتش سوزی مدرسه دخترانه انقلاب: بر اساس مستندات جمع آوری شده توسط خبر آنلاین، برخلاف اظهارات مسئولان آموزش و پرورش و ادعای آنان مبنی بر استاندارد بودن بخاری کلاس درس شین آباد، ماموران سازمان آتش نشانی پیرانشهر پس از عملیات امداد گری خود گزارشی در محل حادثه نوشته اند که به طور مشخص و کاملا شفاف نشان می دهد نقص فنی بخاری به دلیل خام سوزی باعث آتش گرفتن کلاس درس دانش آموزان شده است.

سازمان آتش نشانی پیرانشهر در گزارش که تصویر آن را در ادامه مطلب می بینید ، آورده است: "تاریخ 15/09/91 راس ساعت 8 صبح حادثه آتش سوزی مدرسه ابتدایی دخترانه انقلاب شین آباد از طریق شماره تماس – به ایستگاه آتش نشانی اعلام و مامورین؛ حسین پوربهرام؛ سید سلیمان حسینی و حسین محمود سریعا به حمل اعزام و اقدام به مهار آتش و نجات دانش آموزان نمودند. از نظر اکیپ آتش نشانی علت آتش سوزی بخاری نفتی موجود در کلاس بوده است که در حال خام سوزی بوده و سوخت مورد نظر سرریز کرده و موجب حریق شده است که متاسفانه با وجود کپسول پودر گاز در محل از آن استفاده ننموده و اقدام به جابجایی بخاری در حال آتش سوزی به بیرون کرده اند. و جلوی در ورودی کلاس آن را رها نموده اند که باعث مسدود شدن خروجی کلاس شده است. که برای فرار دانش آموزان به بیرون مزاحمت ایجاد کرده است. در نتیجه سی و یک نفر از طریق امدادگران نجات یافته و به بیمارستان اعزام شده اند."

این درحالی است که مرتضی رئیسی معاون عمرانی وزیر و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور 24 ساعت پس از حادثه در محل مدرسه دخترانه انقلاب پیرانشهر در اظهاراتی مغایر با گزارش آتش نشانی، شاهدان محلی و دانش آموزان به رسانه عنوان کرده بود که بخاری مدرسه استاندارد بوده است و بخاری عامل آتش سوزی مدرسه نبوده است.

تصویر گزارش آتش نشانی پیرانشهر در محل وقوع حادثه

مشروح گزارش آتش نشانی پیرانشهر از علت آتش سوزی کلاس درس دختران را در تصویر زیر ببینید.

ذخیره سازی سوخت دیوار به دیوار کلاس آتش گرفته: از طرف دیگر علاوه بر وجود بخاری نفتی و غیر استاندارد در این مدرسه که در حال خام سوزی بوده و باعث آتش سوزی شده است شواهد میدانی نشان می دهد در محل آتش سوزی کلاس درس دختران در شین آباد پیرانشهر ، دیوار به دیوار کلاس آتش گرفته سه مخزن ذخیره سازی نفت سفید جاگذاری شده است که نه تنها برای دانش آموزان بلکه در نوع خود می توانست خطری برای بسیاری از ساکنان شین آباد ایجاد کند.

البته اقدام مسئولان آموزش و پرورش پیرانشهر و مدرسه انقلاب شین آباد برای ذخیره سازی سوخت در مدارس اقدامی خودسرانه از سوی مدیر نبوده است. چرا که حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش در تاریخ 08/08/1390 بر اساس بخشنامه ای سراسری تمامی واحد های آموزشی دستور ذخیره سازی سوخت در مدارس را صادر کرده بود. در این بخشنامه آمده است: "قطعا ذخیره سازی سوخت به اندازه نیاز واحد های آموزشیبه صورت مستقل و مطابق ضوابط استاندارد های قنی ایمنی اقدام نموده اید، لذا در خصوص کسری ذخیره سریعا اقدامات لازم صورت پذیرد."

بخشنامه وزیر آموزش و پرورش در سال گذشته برای ذخیره سازی سوخت و نفت سفید در مدارس در حالی است که در آن تاکید شده است استاندارد های فنی و ایمنی رعایت شود اما وقتی مدارس کشور از داشتن بخاری های استاندارد محروم هستند چطور می توانند سوخت را به روش استانداردی ذخیره سازی کنند؟

در تصاویر زیر ذخیره سازی سوخت دیوار به دیوار کلاس آتش گرفته را ببینید؛

در تصویر زیر بخشنامه وزیر آموزش و پرورش برای دخیره سازی سوخت در مدارس در سال گذشته را ببینید؛

 

ساخت غیر اصولی مدرسه اجازهء ورود آتش نشانی و آمبولانس را به مدرسه نداد!

از طرف دیگر، برخی شاهدان محلی در شین آباد نحوه امداد گری سازمان آتش نشانی پیرانشهر را با تاخیر عنوان می کنند. در همین رابطه احمد زاده از ساکنان و شاهدان اصلی این حادثه به خبر آنلاین می گوید: در زمان ساخت این مدرسه ما محلی ها به مهندس که این مدرسه را می ساخت تذکر دادیم که با این در و اتاق هایی که جلوی این مدرسه ساخته اید، نیسان هم سخت وارد می شود، ماشین های بزرگ که اصلا رد نمی شوند. حتی زمانی که آنها در حال ساخت مدرسه بودند، آجر، سیمان و آهن خودشان را از دیوار کوتاه مدرسه رد می کردند و نمی توانستند از در با ماشین سیمان و آجر بیارند.

احمد زاده همین علت را باعث تاخیر در کار آتش نشان ها و امداد گران می داند: آتش نشان ها به طور کامل وارد مدرسه نتوانستند بشوند و با کار های خاص خود شلنگ آوردند و کپسول ها را به سمت کلاس بردند.

 

دو ردیف نرده مانع خروج آسان بچه ها شده است

کلاس آتش گرفته دختران شین آباد، در فضای جدای از فضای اصلی مدرسه در انتهای حیاط قرار گرفته است. بنای کوچکی که تنها شامل دو کلاس درس و اتاقکی کوچک میان آن است، سمت راست این دو کلاس درس سرویس های بهداشتی تازه ساخت مدرسه شین آباد و سمت چپ آن فضای کوچکی برای سه مخزن بزرگ ذخیره سازی سوخت است. اما نکته مهم با توجه به مسدود شدن در خروجی کلاس، وجود دو ردیف نرده های زخیم، روی پنجره کلاس است.

سمیرا معروفی یکی از دانش آموزان کلاس آتش گرفته شین آباد نسبت به سایر هم کلاس های خود اوضاع عمومی بهتری دارد. او می گوید: "ما اول شیشه هارو شیکوندیم بعد یه آقاهه اومد و نرده رو زود برید وکند (اشاره به امدادگر) ما هم اومدیم."

نرده های زخیم مدرسه شین آباد در کنار بخاری نفتی و مسدود شدن درب کلاس از دیگر عواملی بود که مدت زمان حبس دختران شین آبادی در میان شعله های آتش را طولانی تر کرد.

در تصویر زیر نرده های زخیم و دو ردیفه این کلاس درس را که مانع از خروج دانش آموزان شد را ببینید؛

ممنوع التصویر شدن دختران شین آبادی از سوی حراست آموزش و پرورش

کادر بیمارستان فوق تخصصی سینا در تبریز، 36 ساعت پس از حادثه آتش سوزی کلاس درس در حال مداوای 12 دانش آموزی هستند که اوضاع و حال عمومی آنها از سوی مسئولان بیمارستان و مرکز اورژانس آذربایجان غربی وخیم گزارش شده است.

در ساعات اولیه چهارشنبه 15 آذر ماه از میان 28 مصدوم آتش سوزی تنها 6 دانش آموز آسیب دیده به دلیل وخامت اوضاع از بیمارستان امام خمینی ارومیه به بیمارستان سینا تبریز انتقال داده شدند اما عصر پنچشنبه دکتر جعفری معاون درمان بیمارستان امام خمینی ارومیه، از انتقال 6 دانش آموز دیگر برای ادامه مراحل درمان به تبریز خبر داد تا تعداد دانش آموزان مصدوم در ارومیه 16 دانش آموز و در تبریز 12 دانش آموز رسید.

اما همزمان با بازدید و عیادت مرتضی رئیسی معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس و حیدری معاون حقوقی و امور مجلس این وزارتخانه از دانش آموزان مصدوم در تبریز، مسئولان حراست وزارت آموزش و پرورش و آذربایجان غربی مانع از ورود خبرنگاران به بیمارستان سینا شدند. آنها عنوان کرده اند به دلیل انعکاس برخی تصاویر دانش آموزان آسیب دیده در رسانه های خارجی امکان عیادت و تصویر برداری از 12 دانش آموزی که وضع آنها وخیم گزارش شده است، وجود ندارد.

مسئولان حراست آموزش و پرورش تا ضبط وسایل و دوربین خبرنگار خبرآنلاین مانع از ارائه اطلاعات وضعیت 12 دانش آموزی شد که به گفته کادر پرستاری بیمارستان سینا تبریز بخش زیادی از بدن این دانش آموزان پانسمان شده است و مشکلات تنفسی باعث استفاده از دستگاه های تنفس مصنوعی برای آنها شده است.

این درحالی است که وزیر آموزش و پرورش صبح جمعه به تبریز رفت از اوضاع و احوال دانش آموزان با خبر شود.

http://www.khabaronline.ir/detail/262166/society/education

 

* نابودی تدریجی پارک جنگلی توشن:

http://www.irinn.ir/news/39349/%D9%86%D8%A7%D8%A8%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%AC%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B4%D9%86

 

* فاجعه ملی / تیشه به ریشه 18میلیون درخت بلوط جنگلهای زاگرس

شبکه ایران /هر جنگلی برای خود یک جامعه زنده است و این جامعه زنده اگر به دست بیگانگان نیفتد می تواند از خود دفاع کند. همه مردم جنگ و ورود بیگانگان را بد می دانند ولی فراموش کرده اند که "درختان" زنده اند، زندگی دارند و در کشور خود در صلح می زیند! فراموش کرده اند این را و از این روی هر لحظه به کشور درختان حمله می کنند و کشت و کشتار می کنند بی آنکه بدانند!

http://www.nividar.com/news/52d5041b2507913e6016dfd9

 

* فحاشی به فائزۀ رفسنجانی / یوتیوب ویدیو

http://www.youtube.com/watch?v=GOvzwno6IQM

* ضرب و شتم وحشیانۀ زنان

http://www.youtube.com/watch?v=jguhJgg6l3g

* قتل ندا آقا سلطان:

http://www.youtube.com/watch?v=bPBMg3A9evY